.:

5 Temmuz 2012 Perşembe

çerçeveye boğacağım sizi....Küçük olmak ne güzelmiş aslında...O günlerde bunun hiç değerini bilemedik. Şimdi çocuklarımız büyümeye çalışıyorlar. "Ah bu günlerin kıymetini anlasalar" diye geçiriyoruz hep içimizen. Ama ne fayda hep aynı değilmiydik. O zaman büyümekti tek dileğimiz bugün yeniden çocuk olabilmek.....


Sıkılmadınız dimi çerçevelerimden. Ben çok seviyorum da. O kadar çok çerçeve yaptım ki son zamanlarda daha da yapasım var. Öylesi de olsun böylesi de derken evim çerçeveye boğulacak sanki:)))

Neyse bu çerçeve bir geri dönüşüm. Hani daha önce bir kutu paylaşmıştım sizinle yazı çağırırken. İşte onunla aynı yumurta kutusu kendisi. Biraz alladım pulladım yumurta kolisini çerçeve yaptım..

Bu tarz çerçevelerin ahşap örneklerine son zamanlarda bloglarda sıkça rastlıyoruz aslında. Onlardan feyz aldım anlayacağınız. O çerçevelerden ne zamandır yapasım  vardı ama elimde o tarz bir malzeme yoktu kutuyla oldu benimkisi.

Yumurta kolisinin ham rengi zaten hoş hiç işlem yapmadım onun üzerinde. İçini seçtiğim bir desenle kapladım. İşte beni en zorlayan bu kes-yapıştırlar. Hep diyorum ya benim işim değil sıkılıyorum kusurlu oluyor... Fotoğraf zemine oturacak şekilde arkaya tümsek yapacak birşeyler yapıştırdım. Fotoğrafı da onun üstüne yapıştırdım ki önde dursun dibe yapışmasın....

Etrafının ham rengi desene uysada biraz daha vintage havası veresim geldi. Bu yastık danteli geçti elime ortalığı karıştırırken ama ince geldi. Önce Mavi bir kurdele yapıştırdım. Sonra da danteli hiç yapıştırmadan geçirdim cuk oturdu. Ve kelebekler.....Taktım mı ne bu günlerde kelebeklere:)))

Aslında önünü kapatmak istedim ama evdeki ıvır zıvırımda uygun şeffaf bir şey bulamadım. Bir ara (hava ilk serinlediğinde) kemeraltı yapıp birşeyler almalı resimlerin önünü kapatmak için.
Yorumları Göster: