.:

19 Mayıs 2013 Pazar

inşaat...Bizim bilgisayar odasının bir duvarı banyo ile bitişik. Yaklaşık 1.5 yıl önce rutubet oldu o duvarda. O ara tesisatçı bakınmıştık, mutfağımı falan da yıkacaklarını söyleyince "cık" olmuştuk. Ne zamandır önünde straforla yaşayıp gidiyorduk işte.Hadi deyip giriştik geçen hafta, az az kazıdık önce. Hava alsın iyice kurusun diye 1 haftadır bekliyordu yukarıdaki gibi.
Bugün bu işi yapıp (ki çabuk bitecekti güya) 19 Mayıs konserine gidecektik akşama. Nerdeeeee....Devrim kazıdıkça duvak kalktı. Burada fotosu yok o prizlerin oralar hatta borular geçtiği yol hep boş bırakılmış. Kazdıkça kazıldı duvar. Nasıl toz oldu nasıl iş çıktı anlatamam....Kazıldı, sıvası yapıldı akşama kadar. Evde 2 çocuk gidip gelip ortalığı siliyorum ki toz diğer odalara taşınmasın.
Tozlu iş bittikten sonra duvardan duvara kitaplık , bir dünya kitap tek tek indirildi, silindi, yeniden yerleştirildi. Tamam itiraf ediyorum sonlara doğru üçer-beşer sildim kitapları. Bir ara yeniden elden geçirirm artık.
Sıva kurusun boyası yapılacak. Tozdan kurtuldum ya bundan sonrası kolay olur artık. O yorgunluğa konser monser kalmadı tabiki.
Yorumları Göster: