.:

9 Ağustos 2012 Perşembe

:(((


Foça'da yaşanan saldırıda Ege Üniversitesine kaldırılan askerlerimiz için acil kan ihtiyacı varmış. Kan verebilecek herkesi davet ediyorlar hastaneye. Malesef ramazan ayında kan bankalarının stoğu da bitiyor. Bu aylarda gönüllüler kan vermeyi kestikleri için durum daha da kötüdür eminim.
Gencecik çocuklar başkalarının it dalaşı yüzünden yitip gidiyor hergün. Face de görüyorum hep BDP'ye yönelik saldırılar var. Ama arkadaşlar savaş tek taraflı  olmaz. Bu ülkenin insanlarının seçtiği hükümetler yıllardır bu savaşı körükledi. Bu gözden kaçmamalı. Herkesin işine geldi bu savaş. Savaş varsa silah satılır. Silah satılıp-alınırsa cebe para girer. Hem mali bir kaynak hem de iyi bir politika malzemesi olarak Doğu harcandı yıllardır.
Benim derdim kimseyi savunmak ya da suçlamak değil. Ama kabul edelim bu savaşta ölen gencecik insanlar ya...13 yaşındaki bir çocuk çatışırken ölüyorsa bu acıdır. 13 yaşındaki çocuklarımıza biz kıyıp sofra kaldırtmıyoruz yeri gelip. Onlar ellerinde silap yitip gidiyorlar. 20 yaşına gelmiş oğullarını "vatan sağolsun" diye gönderiyor bu insanlar askere. Bir kamyonun kasasında geliyor tabutu ya da otobüsle gönderiliyor yaralanan asker....Peki oy alıp gelen politikacılar ne diyor "tabiki bazı kayıplar olacak" neden tek katlı gecekonduda yaşayan insanın kaybı oluyor da villadakinin olmuyor??? Asker diyor "o öldüğü için sen yaşıyorsun" peki niye hep erler ölüyor da üst düzey askerler lacileri çekip cenazelerde atıp tutuyor???
niye bu ülkenin anneleri olarak bu politikacılara atıp tutan askerlere biz dur diyemiyoruz???