.:

23 Mart 2012 Cuma

toza bulandık....
Pazartesiden beri resmen toz içinde yaşıyoruz. Fotoğraflar ne kadar anlatıyor bilemiyorum ama ein biraz yukarısında yapılan yol çalışması benim dengemi alt üst etti. Bucaspor'un sahasına ek yol yapılıyormuş. Sürekli harfiyat kamyonları girip çıkıyor söz konusu alana. Kamyonlar yüklerini boşalttıktan sonra öyle bir gaza basıyorlar ki arkalarında da toz bulutu. Sabah 8 akşam 5 bu durum kesintisiz böyle. Cam açmak falan hikaye oldu bu güzel havalarda. İki gündür sabahın yedisinde bir saatliğine açıyorum o kadar.

O kamyonların solunu düşünün orada ilköğretim okulu var. Çocuklar toz içinden gelip gidiyor okula. O denli kesintisiz giriş çıkışlar anlayacağınız. Benim evin halini sormayın tozu arıtamıyorum. Sürekli elimde bez silip duruyorum ama ne fayda. Penlerin arasından giriyor toz yine de. Malum Deniz 'de astımlı resmen sinir harbi benim için...

Çarşamba günü Buca belediyesinin internet sitesinden gerekli yere şikayetimi yazdım. Tahmin edeceğiniz gibi ilgilenen falan yok. Bugün saban direk telefonla aradım. Açtım ağzımı yumdum gözümü. Çıkan kadın tamamdan başka bir şey demiyor. 3 dakika sonra bir adam aradı. "orada ev yokki " diyor. Adamların bölgeleri hakkında bilgileri bile yok. İlköğretim okulu ve binaların olduğunu gayet sinirli bir biçimde anlattım. Bu kez de "eee ne yapalım yani" oldu yanıtı. Çakıl dök, geçici asfalt yap, sula.....Ama insanların sağlığı ile bu denli oynayacak bir çalışmaya ben belediye hizmeti diyemiyorum malesef.
Yorumları Göster: