.:

13 Mart 2012 Salı

hastaneler...

Geçtiğimiz haftalarda Devrim demirine baktıracaktı hadi ben de gideyim dedim sağlık ocağına. Öylesine. Onunki çok iyi benimki oldukça düşük çıktı.  Severiz hekimimizi "akdeniz anemisi olabilir ileri tetkik yaptır" dedi. 1 ay salladıktan sonra Buca'daki devlet hastanesine gittim. Biraz daha düşmüş değerlerim. Ama "AA yok demir kullan" dedi doktor.

Ben olayı kapatacaktım aslında ama Devrim DEÜ'den bir genel cerraha söylemiş. (benim hemoroit sorunum da var da) Nedenine baktıralım dedi ona gittim geçen hafta. O da bakılmalı dedi dahiliyeye yönlendirdi beni.
Orada konuştuğumuz prof. "nedeni anlaşılmadan demir kullanmamım hatalı olduğunu" söyleyip bir hafta sonra gel tetkikleri yapalım dedi. Elimde ik ayrı yerden kah tahlilleri dolanıyorum yani. Bugün sabahtan gittim bu kez aynı bölümün uzman hekimi "senin demir eksikliğin beslenme kaynaklı 6 ay kullan sonra bakalım" dedi.

Be mubarekler bunu neden geçen hafta söylemediniz.  Ben 5 dakka için ta Buca'dan Narlıdere'ye gittim. Günümün yarıdan çoğu öldü. Elimde tahliller pekala bu lafı bir hafta önce de söyleyebilirlerdi. İşin diğer bir abukluğu biri neden demir kullandın diyor, biri kullan gel sonra bakalım....

Deniyorki bir de sağlık ihmale gelmez. Bu sistemde gelir arkadaşlar.....


 Bu arada TRT Okul Anne Çocuk programından bir bayan iletişime geçti benle. Atölye köşesine konuk olarak...Malesef program İstanbul'da...
Yorumları Göster: