.:

13 Kasım 2011 Pazar

acil tarafından ranza alındı....
Odaları genişlesin, kullanım alanları artsın diye hep aklımızda olan ranza fikri dün acil tarafından hayata geçirildi. Düşerlese korkusu vardı bizde. Yeğenlerimin var ranzası benimkiler pek hevesliydi ama biz hep erteleyip duruyorduk. Dün Devrim kahvaltıdan sonra "ben anneni alıp ranza almaya gideyim" dedi. Karabağlar tarafını bilenler bilir. Oralarda çoktur bu tür şeyleri satan yerler. Annemlerde yakın zamanda gitmişti. Ranzayı alıp geldiler.

Bu arada iki tesisatçı geldi dün. İkisi de "sızıntı yok şimdi. Yapacak bir şey yok" dedi. Kaldıkmı ortada. Devrim yinede ıslaklığın çok olduğu yerdeki boruları değiştirtti. Umarım arıza gitmiştir.

Öyle yoğunduk ki dün bu işlerden anlatamam. Tesisatçılarla ilgilen, işte ranzayı kurduk falan. (biliyorsunuz artık biz her işi kendimiz yapmazsak olmuyor) Ama iyi oldu belki de. Ben iki bazamdan birini ranzanın altında kullanmak istiyordum. Profil olanlardan aldık ki ayarlayabiliriz umuduyla. Tam ortasına yatak sığmıyor aslında. Arkada kalan destek için Devrim profile delikler açtı. Vidalarla vidaladık. Şimdi hem altta bazam var içini kullanabileceğim. Hem tek bazam boşa çıktı sadece, yeni oldukları için içim onları kaldırmaya elvermiyordu.

Ranzamızı şimdilik rutubetsiz tarafa yerleştirdik. Tavanımız tamamen kuruyunca odamızı düzenleriz yeniden artık. Ama sabah çocukları görmeliydiniz. Biz ikimizde pestilimiz çıktığından yataktan kalkamadık. Bunlar coşmuşlar. Tüm arabalar, peluşlar çıkmış. Yollara dizilmişler....
Yorumları Göster: