.:

8 Eylül 2011 Perşembe

Patchwork maceram-sonuç

 Fotoğraftada görülüyor ya ortada bir dikiş var


 Bu da diğer tarafı

Hani taaaa şu yazımda bahsetmiştim, ben patvhwork yatak örtüsü yapma işine girişmiştim ya çuvalladım resmen. Aslında biteli çok oldu ama araya başka şeyler girince güncel olmayanlar hep arkaya itiliyor. Bir de çok içime sinmedi yaptığım iş ben de attıkça attım örgüyü gerilere.
Evde bulunan bir renkli bir beyaz çarşafla yaptım örtünün üst kısmını. Kafama göre parça parça kesip diktim-birleştirdim. Alt kısmı için de kumaş ayarlayıp elyaf almak için beklerken üstte gördüğünüz pike geçti elime. Hiç kullanmadığım oldukça kalın bir pike. Ben de deneme bu nasıl olsa diye alt kısmını da bu pikeyle yapmaya karar verdim.
Sanki örtüyü yapıp becermiş gibi bir de kenarlarını dilim dilim yapayım dedim. Renkli tarafına beyaz, pikeli tarafa da renkli kumaşlarla dilim dilim kumaş hazırlayıp diktim. Düz tarafından yeniden diktim ki güzel dursun diye.
Defalarsa salona serip serip ölçmeye zalıştığım halde benim patchwork tarafı biraz yamuk olmuş. Pikeyle birleştirince yamukluk ben burdayım dedi resmen. Eee yapcak bir şey yok çuvallamışız. Örtüyü tamamlayayım bari diye ölçü alıp ortadan bir dikiş daha yaptım. En üstteki fotoğrafta görülüyor küçük! kusurum.
Hiç kullanmadım şimdilik. Pek içime sinmedi çünkü. Bakalım duruyor öyle.....
Yorumları Göster: