.:

29 Haziran 2011 Çarşamba

bir dönüşüm daha....Ne zamandır bekleyen bozuk iki tane elektrikli battaniye vardı. Serde çöpçülük var ya "işe yarar nasıl olsa" mantığıyla atamıyorum çok şeyi. Bunlarda öyle birkaç yıldır bekliyorlardı. Önceki gün nasıl olduysa kalkındım hallettim battaniyeleri.
Önce içlerindeki kabloları çıkarttım. Sonra elimde bulunan iki tane minder kılıfına ( onlar da yeni değillerdi) göre katlayarak sabitledim ki kıvrılmasınlar kılıf içinde. Sonra da kılıflarına geçirip diktim. Denizde, piknikte rahatça atıp oturacağımız mindercikler oldular.
Yorumları Göster:

14 yorum:

 1. ellerinize sağlık güzel fikir..

  YanıtlayınSil
 2. ne güzel yapmıışsınçbende hiçbirşey atamsyanlardanım:)nasılsa lazım olur deyip sakladığım şeyler günklük kullandıklarımızı geçti neredeyse:)
  ama lazım olur diyede atamıyorum
  ellerine sağlık

  YanıtlayınSil
 3. Hobihuzur teşekkür ederim:))

  sezobigo öyle valla atamıyoruz, birikiyorlar. İşin kötüsü bazen de unutuluyorlar bir köşede.....Teşekkür ederim:))

  YanıtlayınSil
 4. Ee tabi denize yakın oturunca denizde rahat rahat oturmak için bir şeyler gerek.Hem değerleme olmuş hemde rahat minderler.Valla bende öyleyim ne zamandır duran o kadar cok sey var ki bır odamda bır yıgıntı var :D

  YanıtlayınSil
 5. Atmaya atmaya dağ oldu, bitiremiyorum, ne yapacağımı şaşırıyorum, yer de kaplıyorlar birde, yapıp yapıp vermeli konu komşuya. Ellerine sağlık,güle güle kullanın:)

  YanıtlayınSil
 6. Gayet güzel olmuş eline sağlık canım:)

  YanıtlayınSil
 7. Bu şekilde geri dönüşümleri çok seviyorum.Ben de atmadan elimdekine iki kere bakıyorum..

  YanıtlayınSil
 8. sevtap öyle valla. Bir de deniz gibi topraklı yere her şeyi götüremiyorsun, kıyamıyorsun. Böyle eskiler değerlenince rahat oluyor:))


  Fadiş ben bir ara ev halkına verip duruyordum. Gene işlerine yarayacak şeyleri veriyorum ama herkes de her şeyi kullanmıyor.


  İkiz annesi teşekkür ederim,

  Nazan atmak çok kolay zaten, değerlendirebildiğim sürece kendimi mutlu hissediyorum. Çevre için birşeyler yapmak güzel sonuçta...

  YanıtlayınSil
 9. Ne güzel işe yaramışlar:) Birşey diyeceğim, telleri ne yaptın :))

  YanıtlayınSil
 10. bende de var öyle iki tane ben sadece fiş kısmını kestim içindekileri çıkarmadım balkonda yatmak isteyen olursa alta sermeye hazır :) ellerine sağlık canım.

  YanıtlayınSil
 11. Banu duruyor teller. Atamadım doğal olarak:))
  Var mı bildiğin bir şey, bunlardan ne yapılabilir ki....


  Hatice ben de üşendim önce. Ama kolaymış telleri çıkartması. Çok uğraştırmadı. Kirlenince kılıf yıkamak daha kolay diye böyle yaptım ben...

  YanıtlayınSil
 12. Tellerin şeklini şemalini bilmiyorum ama oncuk filan dizilip takı veya sarkan süsler olabilir balkona :)

  YanıtlayınSil
 13. evet Hatice atmadım zaten telleri. Telleri çıkarttıkça "bunlar kesin bir yerlerde kullanılır" diye geçirdik aklımdan. Boncuklarım yok ama alıp deneyebilirim.

  YanıtlayınSil