.:

6 Mayıs 2010 Perşembe

ilk diktiklerim

sonuç karşınızda. Dünya için adım bile değil benim için kocaman bir adım. turdum bir makinanın başına hayatımda ilk kez birşeyler diktim.

Alttaki halini beğenmeyip bir de fır fır diktim

Alttaki mavilik sert strafor. mindersiz bile üstüne oturulabiliyor.

Sandalyelerin arkalıklarına ince sünger yapıştırdım. sırtımız acımasın diye

Elimizde iki tane ahşap sandelye kasası vardı. Eski kiracımız yakalım diye bırakmıştı. çöpçü karı koca sağlam olan bu şeyleri yakamadı tabiki. Bir yıldır bekliyordu kaderini. Bu dikiş makinası işi olunca fikrim geldi benim. Daha önce kitaplık yaptığımız eski rabıtalardan kalan bir parçayı iki sandalyenin üzerine oturttuk. İlk planım bu haliyle üzerine minder yapmaktı ama sonra sert strafor koymaya karar verdik. Straforu da tutkalla yapıştırdık.
Ölçü alıp minderi diktim ve elimdeki kırpıntı süngerlerle doldurdum. Çok kaba durmasın diye de yer yer kendi kumaşını kıvırarak yaptığım düğmemsi şeylerle diktim (bunun dikişte bir adı var mı bilmiyorum) Sandalyelerin arkalıklarını boş bırakacaktım ki kendi kendimi gaza getirerek bir de kılıf diktim. Süngeri de yapıştırdıktan sonra kılıflarını giydirdim.
Strafor minderin altından görününce acayip hayal kırıklığına uğradım açıkcası, hiç güzel olmamıştı. Hadi bir de son gayret fırfır dikip tamamladım sandalye divanımı.E fena olmadı....
Yorumları Göster: