.:

8 Haziran 2012 Cuma

e okul geldi mertlik bozuldu.....

 Ada'yı artık çekmek mümkün değil ya kafa ya yerde ya arkada....

 Ada ve Deniz'in karneleri. Okumanın gereksizliğini düşünen insanların oranı giderek artarken benim birinci sınıfı bitiren oğluşum Kitap Kurdu belgesi almış ya ötesi yok bugün:))))Ada'nın sınıf arkadaşları, kardeşleri hepbirlikte....(yeşilli olan Deniz, Ada saklanmış sanırım)

Bugün malum tüm yılın sonucu karnelerini aldı çocuklar. Tüm çocukları kutlarım, en iyisinden dinlensin kuzucuklarımız.....

Deniz biri, Ada dördü bitirdi bu yıl. Deniz için şimdilik pek bir şey değişmeyecek ama Ada'yı nasıl bir yeni dönem bekliyor kestirmek çok zor. Bugüne kadar oğluşum hep başarısıyla mutlu etti beni. Şimdi milli eğitim çocukları karma karışık bir yarının içine atıyor. Öğretmenler için de belirsizlik var tabiki. Son duyduğum tüm öğretmenler görevlendirme ile çeşitli okullara gidecekmiş. Sonrası belirsiz. Artık istediklerini kadroya alacaklar. Öğretmenler de mutsuz, keyifsiz. Bazı okullar imam hatip yapılıyormuş ki duyduklarımdan biri Ada'yı seneye sokmaya çalıştığım çok iyi bir okuldu. Oradaki öğretmenler daha da huzursuz haliyle. (yani burada içimden çok çok güzel kelimeler yazmak geçiyor ya neyse. )

Bugün öğretmenimizde fazlaca ilgisiz olan velilerle konuşma yapmak istedi. Bundan sonrasının ne denli zor olacağı, artık orta okullu oldukları hakkında,, kadın resmen hır çıkardı. Burada ayrıntısına girmeyeyim ama gerçekten tatsız bir durumdu.

Bir de Deniz'in karne alışını kaçırdım. Bir ve üçüncü katlar arasında mekik dokurken kaçırıvermişim oğluşumun karne alışını. Sonuna yetiştim neyse. Yalnız dikkat ettiğim çocuklarda hiç karne heyecanı yok. e okul var ya hepsi akı karayı günler öncesinden öğrendi. Bizim zamanımızda daha mı keyifliydi karne alma acaba???

Bir şey olsun bunlar çeksin gitsin eğitimin iyice canına okunmadan, çocuklarımızın hayatı karartılmadan herşey düzene girsin.......
Yorumları Göster: