.:

7 Mayıs 2012 Pazartesi

kakalak alerjisi....


Daha önce Deniz'in kakalak alerjisi olduğundan bahsetmiştim. Kesin bir alerjisi var diye 3 kez test oldu çocuk en sonunda bula bula bunu buldu:))

Neyse ben zaten bu böcekten oldum olası tiksinirim. Bu evi ilk aldığımızda çoktular daha taşınmadan iyice ilaçlayıp kurtulmuştum. Her yıl iki kez (bahar aylarında) düzenli ilaçlama da yaparım. Es kaza uçarak falan gelseler bile direk ölürler. 7 yıldır hiç sorun yaşamamıştım.

Cumartesi akşamı Urla'dan dönünce Deniz salonda bir adet böcek gördüğünü söyledi. Canlı. Devrim hemen halletti. Heralde dışarıdan girdi dedik. İlaçlamayı pazar günü (dün ) yapacaktım. Gecen yatarkn ben de banyoda denk geldim. Moraller yerde bende. Sabah bir tıkırtıyla uyandım. Bir tanesi resmen ütü masasına tırmanmaya çalışıyor. Devrim olduğu yerde öldürünce sinirle yerleri silmeye başladım. Her yerde koyu kahve salgılar. Hatta duvarda bile vardı. O anda bende ipler koptu...

Pazar sabahı daha kahvaltı yapmadan hazırlarsın suları 3 halı, bir çekyat sildim. Bu şey evde dolaşmışsa ve salgısını birakmışsa Deniz'deki etkisi nasıl olur bilemiyorum çünkü. Bir de kardeşine söz vermiştik. Devrim annemi almaya gitti. O arada bir da kapalı balkonun camlarını sildim ki tüm evden daha çoklar. Evi iyice ilaçlayıp çıktık. Geldim 5'ten sonra dip köşe yatağın, ranzanın, koltukların altını kaldırabildiğim her şeyi kaldırıp hem kontrol hem temizlik yaptım. Devrim'e de çocuk halısı yıkattım. İlaçtan evin camları batmış bir de onları sildim. Resmen geberdim dün.

Bugün de her ne kadar hiç bir iz olmasa da sabah sabah mutfağa el attım. Tüm dolalar inip temizlendi. (Dün sadece kaşıklık kısmını temizlemiştim. Acil kullanılacaklar diye) Uzun oldu sanki ama dün 3 böceğin bana ettiklerini tahmin edemezsiniz. Daha bir sürü şeyi yıkayacağım. Batmadılarsa da dünkü ilaçlamadan etkilenmişlerdir diye.
Yorumları Göster: