.:

30 Mart 2012 Cuma

tamamen geri dönüşüm kapı çelengim...


 Çocuğu olanlar bunu tanıyacaktır. Bir tür tekerlek. Benimkilerin oyuncak hurdalığından yürüttüm...

 Bir zamanlar minderdi. İyice yıpranında kaldırılmıştı ama üzerindeki işleme nedeniyle de atılamamıştı...

 Arkası..


Tamamen geri dönüşüm ürünü bir kapı çelengi bu. Aslında kapı çelengi merakım yoktur benim. Ama son zamanlarda öyle güzellerine denk geliyorum ki yapasım geldi resmen.

Çelengin iskeleti eski bir oyuncak parçası. Bir tekerlek. Ben çocukların kırılmış ama işe yarayacak parçaları olan oyuncaklarını alt katta bir kolide topluyorum. Bazen performans derslerine işe yarayan parçalar çıkabiliyor. Bu da oradaydı.

Üstünde kullandığım kırmızı kıl çuval ise benim üniversite yıllarında yaptığım minderlerden bir parça. Epey bir zaman kullanmıştım kıl çuval minderlerimi. Hepsini işlemiştim. O zaman para da yok çok fazla çek yat yerine yani....

Artık iyece yıpranmış minderi şeritler halinde kesip silikonla tekerleğe dolayarak yapıştırdım. Sonra üzerlerine mavi ve beyaz yakma güllürden yapıştırdım. İki tane de kumaş kuş yapıştırdım. Deniz beyinimizin talepleriyle yeşil pullarımızı da yapıştırdık.

Çelengi kapıya asma konusunu ise o noktaya gelene kadar düşünmemiştim. Sonradan yine bir geri dönüşüm çöpüm geldi aklıma. Pen kilitlerinden yaptıranlar görmüştür belki. Takılacak yere göre bu beyaz parçalardan vidalanıyor. Anneme taktırırken epey bu parçalardan artmıştı. Annemde al birşey yaparsın diye vermişti bana. Onlardan bir tanesini dikip bir tel yapdımıyla kapıya tutturdum. Eee fena olmadı......
Yorumları Göster: