.:

17 Ekim 2011 Pazartesi

İzmir'li blogcularla kahvaltı


Pazar günü cafe portakal ve Ege'den lezzetler'in düzenlediği İzmir'li blogcuların kahvaltısındaydık. Nobili Park'da düzenlenen etkinlikte bloglarını takip ettiğim dostlarla yüzyüze tanışıp sohbet etme imkanı buldum. Sofra Keyfim'den Müjgan hanım, KSK60' dan Çiğden hanım ve Lezzetli Somunlar Serap hanımı daha yakından tanıdım...Hoş etkinliğe lezzetli somunlar bloğunun sahibi Serap hanım enfes bir ekmekle katılmıştı. Keten tohumlu ve pekmezli ekmek gerçekten de lezzetliydi. Serap hanımın bloğunu sürekli takip ediyordum ilk fırsatta bu ekmeklerden birini de deneyeceğim:))


sponsorlar tarafından hazırlanan hediyeler de vardı.


Peki Nobili Park nasıl bir yer...

Gerçekten kurulu bulunduğu yer, bina, iç dekorasyon süperdi. Ama işletme derseniz yerlerde sürünüyordu. Ben etkinliğe eşim ve çocuklarımla gittim. (çocuklar katılabiliyordu ama eşsizdi) Onlar ayrı masada ayrı servisle aldılar. Neyse güzel sohbetleri edip ödemeyi yapacağım zaman Fatma'nın ve benim başım ağrıdı azıcık. Benimkiler orada set kahvaltı diye geçen şeyi ısmarlamışlardı. Fiyatı 30 lira. Ödeme yaparken öyle anlaşıldı 3 kişilik ödeyeceksiniz dediler. Neden fiyat nedir 30 lira. Ama 45 ödeyeceksiniz biz kişi başı anlaştık dediler. Eee onlar grupta değil. Olsun öyle olacakmış. yani siz oraya ailenizle gitmişsiniz zaten gereken ödemeyi yapacaksınız ama müessesenin kalabalıktan faydalanıp böyle bir şeye gitmesi nahoştu...
Fatma'nın başına gelense daha da komik. Biraz gecikmişti. En son oturdu servis isteyince masadakilerin dışında bir şey getiremeyeceklerini söylemişler. O da eşi ve kendisi için tek kişilik kahvaltılardan aldı. Ödeme sırasında hem eşi ve kendisine aldığı kahvaltıyı hem de "servis verilmediği halde" blogcuların masasına ödeme yapması istendi.

Yorumları Göster: