.:

11 Mayıs 2011 Çarşamba

ucuz atlatılmış bir kaza

böyleydi

 böyle oldu


Dün gece bire doğru sanırım kapının çalınmasıyla uyandık. Biz duymamışız (nasıl olduysa) bir kamyon yokuştan inerken frenleri boşalmış bizim arabayı da dağıtarak aşağı kadar inmiş. Fotoğraftada görülüyor ya hemen kaldırımın yanında park halindeydi araba. Sanırım kimseye çarmamak için bizim eve doğru kırmış direksiyonu o görünen çam ağacından başlayıp en sondaki çam ağacına çarpmadan yeniden yola inmiş adam. İleride de bir direğe çarpıp durmuş sanırım.
Öğrendiğimiz kadarıyla şoförde kırıklar varmış. Yanındaki iki kişi ise yaralanmamış bile. Bu iyi tabiki. Kimseye bir şey olmamış. Fotoğrafta görülen arabalar gece olmaz pek. Genelde karşımızdaki otobüs garajının şoförleri park ediyor buraya.
O sırada kaldırımdan kimsenin geçmiyor olması büyük şans. Cana gelmemesine sevindik sevindik ama kaldırımdaki pek çok ağacımızın ezilmesine de üzüldük açıkcası. Bir kaç fıstık çamı, demir ağacı, iğde ve keçi boynuzu ağaçları gitmiş. Temizler yeniden dikeriz artık. Daha önce de garaj kapısından bir kamyon dalmıştı bahçeye. Her tarafı açık, önü hiç kapanmaz diye sevdiğimiz evimizin yokuşta oluşu nedeniyle böyle küçük bir kusuru var işte...
Yorumları Göster: