.:

7 Şubat 2011 Pazartesi

nihayet pitonumuz
Bilenler biliyor. Ada güzelimin 6.5 metre uzunluğunda bir piton talebi vardı. Yok bu kadar büyük olmazdı olurdu derken süpriz yapayım dedim. (aslında bu süpriz yapılalı 2 hafta oldu arada kaynadı yılanımız) 2 hafta önce cumartesi günü izin aldım benim erkeklerden onlar Urla'ya gittiler ben annemle kemeraltı gezdim. Çocuksuz çocuksuz alışveriş yaptım. Akşama da eve gidip bu pitonu diktim. 3 metre bizim pitonumuz. Sabah da pitonu giriş kapısının karşısına koridora yatırdım ki kapı açılınca tepkisi ne olacak göreyim diye. (Hoş ben pazar sabahı da pazara gitmiştim geldiklerini göremedim ya neyse)
Peki tepkisi mi ne oldu? Ben neredeyse Kemeraltı'ndaki kumaşçıların tamamında yılan desenli kumaş aradım. Ada "ama anne düz kahverengi olacaktı"

Deniz'in toz alerjisi riski nedeniyle polar kumaştan da kaçındım. Penye uygun bir kumaş bulup onunla diktim. Nasıl zor oldu anlatamam. Kumaş esner, denk getirmek zor....Bir de kafa kısmını güzel yapayım diye ordan çevir burayı döndür. İç kılıf yapmamıştım gerekmez böyle atar yıkarım makinada diye. Ada kıvıra döndüre oynadıkça benim penye kumaş attı. Hadi bu seferde tek tek yeniden diktim. çok çektirdi bu piton bana çok...

Sonuç rengi nedeniyle bu yılan piton değil boğa yılanı. Yani hala yapmam gereken 6.5 metrelik bir piton talebi var:(((
Yorumları Göster: