.:

24 Haziran 2019 Pazartesi

Köprülü Kanyon


Bayram tatilimizin ikinci durağı Köprülü Kanyon oldu. Aslında planlı bir durak değil. Gece çadır kurup uyuduğumuz Tazı Kanyonu'nda sabah dönerken Devrim buraya kadar geldik hadi bakalım oraya da dedi. İyiki de demiş.
 Köprülü Kanyon için algı "rafting" olunca buzum da planlarımızda olmayınca es geçecekmişiz bu güzelliği.


Arabayla tabelayı takip edip sapınca ilk olarak karşımıza bu güzel köprü çıktı. Bilmiyorum ya ortamı ben direk "bir şekilde aşağı inip suyu köprüyle çekmeliyim" diye tırın tırın aranan bir tip. Ama o civarda iniş mümkün değil. Neyse birkaç adım gidince şu aşağıdaki merdiven ve sonunda benim istediğim manzarayla karşılaştık. Mutlu ben:)))))


Artık beni de çekin burada oldum yani.Sabahın oldukça erken saatleri olmasına karşın güneş fena. Bu gezide fotoğraf olayı beni zorladı malesef.


Ve kayaya koyarak çekilen bir uzun pozlama. Nasıl güzel yerler...Aslında fırsat olup buralarda yürüyüş yapmalıydı. 14 km'lik bir trekking parkiri olduğunu okudum. Kimbilir ne güzelliklere denk gelir insan o parkurda. Bu tatil bir yerde keşif oldu. Aklımıza not ettik hep bir sonraki yapılacakları.
Yorumları Göster:

12 yorum:

 1. Harika yerler! İyi ki gitmişsiniz:)

  YanıtlaSil
 2. Şu sıcak havalarda fotoğraflar gerçekten bende gitme isteği uyandırdı. Kesinlikle harika...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bendede uyandırıyor. Biz oralardayken geceleri üşüdük. Kalıp üstler ve polarlarla oturduk. Hatta sabah bile öyle. Şimdi İzmir cayır cayır yanıyor

   Sil
 3. TANITIM VE GÖRSELLER HARİKA, TEBRİKLER.

  YanıtlaSil
 4. Manzara, yeşil ve mavi olunca aklım duruyor. Bayılıyorum. Yine çok güzel kareler gördüm bu yazıda.. Üniversite sınavını atlattık ve yoğun şekilde yorgunluk ve stres yüklüyüz. Acilen kendimizi doğaya vurmalıyız.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sınavlar atlatılmışsa tatil hakedilmiştir. Biz de büyük oranda rahatladık artık. Hoş seneye Ada'nın üniversite sınav olayı var...

   Sil
 5. ne güzel olmuş evet. yürüyüş benim de aklımda olsun herhalde çok iyi oluuur böyle bir yerdeee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yürüyüş süper olurdu. Ama dediğim gibi vakit olayı. Tüm günü ayırmamız gerekirdi. Daha uzun ya da yer olarak daha dar kapsamlı bir tatilde olabilir ama

   Sil
 6. Ne güzel manzaralar sen de fistik fismissin yani 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok bu açıdan iyi çıkmış. Kimi karede de bunun iki katı çıkmışım mesela. Yerler çok güzeldi ama.

   Sil